Czas spędzony w placówkach dydaktycznych, nie może być czasem straconym. Dlatego wydawnictwa takie jak Nowa Era dbają, o to, aby lekcje kształtowały i rozwijały zainteresowania uczniów przedmiotem. Dzięki aktualizowanym informacjom pedagodzy poszerzają swoją wiedzę oraz prowadzą zajęcia w zrozumiały i kreatywny sposób. Warto zaznaczyć, że dydaktyczne pomoce naukowe oraz materiały multimedialne to tylko część oferty wydawnictwa Nowa Era skierowanej dla szkół.

Charakterystyka wydawnictwa Nowa Era

Nowa Era to jedno z najpopularniejszych wydawnictw edukacyjnych w Polsce. Powstało w 1992 roku i nieprzerwanie prowadzi swoją działalność, poszerzając ofertę o najnowsze pomoce naukowe. Współpracując z naukowcami oraz specjalistami tworzy podręczniki szkolne dostosowane do potrzeb uczniów, oraz placówek dydaktycznych. Oferta Nowej Ery skierowana jest również do nauczycieli, dzięki czemu każdy pedagog może uzupełnić swoją biblioteczkę o przydatne materiały podczas prowadzenia zajęć. Odpowiadając na potrzeby nowoczesnego społeczeństwa, wydawnictwo udostępnia elektroniczne podręczniki, materiały bogate w filmy, infografiki czy fiszki. Należy wspomnieć, że Nowa Era dzięki zaangażowaniu w rozwój dzieci i młodzieży cieszy się uznaniem wśród rodziców.

Podręczniki cieszące się popularnością

Wydawnictwo Nowa Era może pochwalić się tym, że jej publikacje lądują prawie w każdym tornistrze szkolnym. Zawdzięcza to współpracującym z wydawnictwem specjalistom, którzy są autorami podręczników, oraz dbają, aby wiedza zawarta w książkach była łatwa do zapamiętania. Przykładem takich publikacji są:

– “Matematyka 1” autorstwa Karoliny Wej, Lecha Chańki oraz Wojciecha Babiańskiego,

– “#trends 2” opracowany przez Ewę Kościelniak-Walewską, Annę Życką i Andy’ego Christiana Körbera.

Książki Nowej Ery zawierają ciekawe ilustracje, wykresy oraz diagramy, dzięki którym uczniowie mogą lepiej zrozumieć zagadnienia związane z tematem lekcji. Podręczniki przygotowują młodzież szkolną do egzaminów końcowych takich jak matura czy egzamin ósmoklasisty i dostępne są w wielu księgarniach.